Bahar Kimdir?

Bir mühendis, bir atlet, bir eski obez, bir girişimci, bir anne, bir feminist, bir anarşist ve daha bunun benzeri bir çok sıfat. Peki kimdir bu Bahar ?Bu sıfatlar arasında dolaşırken ve çeşitli maceralar yaşarken, kendi dönüşümümü tamamladım. Sonrasında ise kendim dışımda insanlara yardım etmek için bu yola çıktım ve yıllardır yürümeye devam ediyorum. Kimdir Bahar? Hikayesi nedir ? diyecek olursan sayfayı kaydırabilirsin.

Merhaba

Bir gün hayatımın hiçte hayal ettiğim bir noktada olmadığını fark ettim. Tüm yaşadığım zorluklara bir de engelli bir çocuk eklenmişti. Ümitsizlik, başarısızlık duyguları, sürekli artan kilolarıma ilave sağlığım da bozulmaya başlamıştı. Tansiyon ilacına başlamıştım, şeker ise bıçak sırtındaydı. Troidim tamamen alınmış, doktorlar safra kesemin de alınması gerektiğine karar vermişlerdi. Çare arayışlarım süresince çalmadığım kapı kalmamıştı. Ama olmuyordu. Sürekli al ver döngüsü içinde, bozulmaya başlayan sağlığım ve her gün düşen enerjim ile baş başaydım. Türkiye başta, Hindistan, İngiltere, ABD bir çok ülkede değişik deneyimler yaşadım, ürünler kullandım, kamplara katıldım ama hep bir yerlerde eksik bir şeyler vardı. Tam bütün sorumluluğu kadere yükleyip durumumu kabullenip kabuğuma çekilmişken, küçük kızımın bir cümlesi kendime gelmemi sağladı. O annesini istiyordu, gurur duyacağı bir anne…

Bir süre yola bir rehberle devam ettim. Bu yolculukta çok şey öğrendim. Öncelikle ideal kiloma geldim ama ideal kiloya gelmek kalıcılık için yeterli olmuyordu ve ideal kiloya gelmek kendi başına ruhsal ve fiziksel sağlıklı olmayı da sağlamıyordu. Kullandığım içecekler zayıflamamı sağlamıştı ama sağlığımı olumsuz etkilemişti. Bu yüzden kendimi uzun bir süre farkındalık yolunda gelişmeye ve değişmeye adadım, daha önceden denediğim sistemlerde neden bu işin kalıcı olmadığını anlamak için zaman harcadım. Sonra ki iki sene gerek kampta gerekse bireysel çalışarak öğrendiklerimi pekiştirdim.

İdeal kilomu, bu kiloda kalıcı olabilmenin yolunu, sağlığımı, özgürlüğümü ve özgüvenimi yeniden kazandım. Tekrar elime aldığım potansiyelimin kontrolüyle hayata yeniden BEN DE VARIM dedim. 47 kilo verdim ve ilk kez maraton koştum. Ama en önemlisi kimseye ve hiç bir sisteme bağımlı olmadan başarabilmenin yolunu, kendi gücümü keşfettim.

Kilolu olma psikolojisini ve bunun altında yatan gerçekliği bizzat yaşayıp çözümü gördüğüm için dünyanın en şanslı insanlarından olduğumun bilinciyle; kişisel tecrübeleri ve bu süreçte sahip olduğum donanım ve profesyonel çalışmalarımla; ŞİMDİ, bu farkındalığı paylaşmanın, yol göstermenin, ihtiyacı olana o eli uzatabilmenin sorumluluk ve varolma nedenim olduğu inancıyla YOLA KOYULDUM...

Uluslararası Sağlık ve Beslenme Koçluğu Sertifikası

Uluslararası Yaşam Koçluğu Sertifikası

Uluslararası EFT uygulayıcısı sertifikası

Uluslararası Profesyonel Eğitim Danışmanlığı Sertifikası

Atletizm Lisanslı Aktif Sporcu

Egedeniz Spor Kulübü kurucusu ve başkanıHayatını nasıl değiştirebilirsin?
Hayatinidegistir.com sana balık vermez, ancak usta bir denizci olman için gereken her şeyi sağlayacaktır. Sistem nasıl çalışır ? Nasıl başarabilirim ? gibi tüm sorularının cevaplarını videoda bulabilirsin.
Süreç Takip Sistemi
Eğitimlerde öğrendiklerin doğrultusunda, her gün tükettiğin gıdaları, yaptığın egzersizleri ve gün içerisinde hissettiğin olumlu / olumsuz duyguları gün ve gün kaydedip başarını ölçebilirsin.
Video Eğitim ve Makaleler
Hayatinidegistir.com içerisinde senin için hazırlanmış bir çok eğitim bulunuyor. Beslenme, spor, zihinsel dönüşüm, kilo verme gibi bir çok konuda onlarca saatlik eğitim ve yararlı makaleler bir tık uzağında.
Aylık Webinarlar
Bahar Pancuk Deniz tarafından düzenli aralıklarda gerçekleştirilecek webinarlarda işlenecek yeni konuları öğrenebilir, soru - cevap bölümünde aklındaki tüm soruların yanıtlarını bulabilirsin.
Topluluk ve paylaşım
Senin gibi hayatını değiştirmek isteyen binlerce kişiyi aynı çatı altına topladık. Sürecinle ilgili tecrübelerini, duygularını ve başarılarını senin gibi değişim savaşçılarıyla paylaşabilirsin.
Süreç Danışmanlığı
Günlük doldurduğun süreç çizelgeleri ve eğitim performansın Bahar Pançuk Deniz ve diğer danışmanlarımız tarafından incelenecek ve ihtiyaç duyduğun tüm desteğe ulaşacaksın.
Podcastler ve daha fazlası
Değişim süreci sadece bilgisayar başında değil, trafikte, sporda ve fırsatını bulduğun her ortamda devam edecek. İhtiyaç duyduğun her an kulağının bir köşesindeyiz.
Nasıl ÇalışırBahar Kimdir?Bireysel DanışmanlıkKayıt OlGirişİletişim
Kullanıcı SözleşmesiMesafeli Satış SözleşmesiGizlilik Politikası